Start excelent de sezon pentru sportivii CSM Sighișoara!

Sportivii CSM Sighișoara au început competițiile în forță, cu rezultate care confirmă munca, seriozitatea și dedicarea sportivilor noștri.

🥇Florea Madălina a reușit să cucerească din nou titlul de campioană națională la semimaraton, stabilind totodată și un nou record personal, îmbunătățit cu un minut față de cel realizat în urmă cu 10 ani.

Un rezultat care demonstrează că perseverența și continuitatea aduc performanță la cel mai înalt nivel.

La prima participare sub culorile clubului nostru, Mădalina Amariei a avut o evoluție remarcabilă, devenind campioană națională la alergare montană – lungă distanță.

Un debut impresionant și un semnal clar că viitorul sună bine pentru echipa noastră.

Ambele atlete sunt pregătite de antrenorul Greg Vollet, iar aceste rezultate reflectă o muncă bine construită și o colaborare solidă.

La categoria masculin, clubul nostru a fost reprezentat de Raul Popa, care, din păcate, nu a fost în cea mai bună formă din motive de sănătate și nu a reușit să obțină rezultatul dorit.

Pentru noi însă, sănătatea rămâne pe primul loc. Suntem alături de sportivul nostru, îl susținem și îi dorim mult succes în continuare.

👏 Felicitări pentru efort și determinare!

#CSMSighișoara #Atletism #Sighișoara

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *